Автопортрет з камелиям – Паула Модерзон-Беккер

Автопортрет з камелиям   Паула Модерзон Беккер

На початку 1907 року Паула Модерзо-Беккер знову вирушила в Париж, де продовжувала інтенсивно працювати, вдосконалюючи свій стиль і техніку живописання. Вона часто бувала в Луврі і в цей період її пильну увагу привертали портрети пізньої античності. Вони мали істотний вплив на її роботи того періоду.

Передача кольору в її портретах стала більш експресивної і більш виразною. Прикладом тому може послужити всесвітньо відомий портрет Рільке. Також Паула Модерзон-Беккер черпала натхнення з художньої мови давньоримського і древнеготского мистецтва.

“Автопортрет з камеліями” написаний в 1907 році. Паула тримає гілку камелії в цьому безтурботному автопортреті, як символ вічного циклу цвітіння і в’янення, життя і смерті. Ніжне вираз обличчя і збільшені очі демонструють її інтерес до античних Фаюмским портретів, які вона бачила в Луврі.

Високий, вузький формат картини, фронтальне зображення, центр композиції – надмірно великі очі мимоволі викликають асоціації з унікальною фаюсмской портретним живописом. Гілка камелії, яку вона тримала в руці, ледь позначена графічно, важливіше символ цієї вічнозеленої рослини. І передчуття власної ранньої смерті. 26 липня 1900 року вона зазначила у своєму щоденнику: “Я знаю, що я не буду жити дуже довго. Але хіба це сумно? Фестиваль краще, тому що він більше? І моє життя це свято, короткий, інтенсивний фестиваль.”

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Автопортрет з камелиям – Паула Модерзон-Беккер.