Автопортрет на шостій річниці шлюбу – Паула Модерзон-Беккер

Автопортрет на шостій річниці шлюбу   Паула Модерзон Беккер

“Автопортрет на шостій річниці шлюбу” написаний в 1906 році. Художниця зобразила себе напівоголеної і вагітної. Вона стоїть, підтримуючи живіт руками і дивиться на глядача без виклику і збентеження.

Загальновідомо, що в цей період Паула не була вагітна. Мистецтвознавці по різному трактують особливості цього автопортрета. Деякі вбачають прагнення показати зрілість і незалежність молодої жінки, художню самостійність.

Паула дивиться на нас своїми великими карими очима, каштанове волосся з проділом в центрі прибрані в шиньйон. Вона посміхається чарівною напівпосмішкою, не ніяковіє наготи і злегка нахиляє голову – своєрідний питальній жест.

Її єдина одяг – біла тканина спідниці, яка вільно зав’язана на стегнах нижче живота. Її великі руки лежать вище і нижче живота. Це обрамлення і демонстрація її вагітності. Навколо її шиї намисто з ромбовидних бурштинових кольорових намистин, які тонко світяться на її блідій шкірі.

У цей період Паула і Отто Модерзон помирилися після тривалої сварки і розлуки, їх сімейний союз був міцним і обидва хотіли дитину. Тому Раула і зобразила себе вагітною. Вона мріяла про дитину, про це свідчать її численні дитячі портрети і картини на теми материнства, виконані з любов’ю і ніжністю.

Це незвичайний і складний автопортрет, який вона написала з нагоди шостої річниці весілля з Отто Модерсоном. Ніжна і м’яка кольорова палітра показують її душевний настрій і потаємне бажання народити дитину. Хочу підкреслити, що в цей період у неї не було потреби доводити свою художню самостійність, не давно виробився свій неповторний стиль, її роботи вирізняються і пройняті великою життєвою силою. “Як шкода”- були її останні слова в житті…”Як шкода”, що вона померла відразу після пологів у віці 31 рік…”Як шкода” повторюю я нескінченно…

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Автопортрет на шостій річниці шлюбу – Паула Модерзон-Беккер.