Портрет Портрет Ст. А. Корнілова – Карл Брюллов

Портрет Портрет Ст. А. Корнілова   Карл Брюллов

Влітку 1835г К. Брюллов відправляється з історико-художньої експедицією В. П. Орлова-Давидова в Грецію і Туреччину для подальшого ілюстрування “Колійних записок”, а потім – до Туреччини, в Смирну, Константинополь. Доля несподівано звела Брюллова з прославленим згодом героєм Севастополя Ст. А. Корніловим. Його бриг “Фемістокл” стояв на якорі в Афінах, очікуючи отримання депеш, щоб відвести їх у Смирну. Туди ж прямували члени експедиції. Для зручності пересування вирішено було помістити хворого Брюллова на бриг “Фемістокл”. Там і зав’язалася дружба з капітаном Корніловим. Повний людської гідності, образ Корнілова в портреті Брюллова чарує витонченістю постави і шляхетною простотою.

Зобразивши Корнілова на борту брига “Фемістокл”, художник оточив його рідною стихією морських просторів. Прозора повітряна гамма світло-блакитних тонів, в якій витриманий портрет, співзвучна чистоти і шляхетності вигляду Корнілова. Портрет Корнілова володіє рисами кращих робіт художника. Він значно переріс рамки камерного зображення, ставши портретом-картиною. “Вельми задоволений Брюлловим, – писав своєму братові Ст. Корнілов,- він виправдав мою добру думку про його доброму, чистому характер””.

Знайомство з Брюлловим залишило незгладимий слід у пам’яті Корнілова. Він цінував його величезне дарування і невичерпну фантазію художника. Командуючи в 1836 році корветом “Орест”, Корнілов просив брата, який жив у Петербурзі, звернутися до Брюллову з проханням виконати олівцем композицію із зображенням міфологічного героя “Ореста, біснується і терзаемого фурією”.

Малюнок цей, за бажанням Корнілова, повинен був прикрашати його корвет. Вкладаючи в зміст малюнка певне символічне значення, Корнілов був стурбований тим, щоб його думка не стала відомою в урядових колах. “Іншим не показуй,- попереджав він брата, – назвуть святотатством”. Брюллов, мабуть, зацікавився темою, запропонованою йому Корніловим.

В одному з нарисів він зобразив прекрасного юнака, переслідуваного трьома фурією. Поза оголеного Ореста з перекинутим через плече плащем і піднятою рукою була навіяна чином помпеянца, що вкривав під плащем свою сім’ю, в картині “Останній день Помпеї”.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Портрет Портрет Ст. А. Корнілова – Карл Брюллов.