Містечко на березі озера – Моріс де Вламінк

Містечко на березі озера   Моріс де Вламінк

Моріс де Вламінк навчався живопису самостійно, він не отримав спеціальної художньої освіти. На його становлення як художника зробило вирішальний вплив творчість Ван Гога. З 1900 Вламінк багато працював на пленері з А. Дереном в Шату.

“Школа Шату” і художники кола Матісса разом представили свої твори в Осінньому Салоні 1905 року, що ознаменувало народження “фовізму” – напрямки, яке органічно відповідало прагненням Вламінка.

Художник захоплювався живописом П. Сезанна, в 1910-х у його творчості проявляються романтичні риси. У 1925 художник придбав будинок Ля Турильер в Рюэй-ля-Гадельер, де перебував до кінця своїх днів. Його пізні роботи – пейзажі овіяні відчуттям таємничості, драматичності і тривоги, що зближує роботи майстра з творами експресіоністів.

Краєвид “Містечко на березі озера” виконаний майстром в той період, коли в його роботах інтенсивність кольору досягала максимального ступеня. Структура його творів повністю будувалася на основі кольору, перетвореного в декоративні площині, утворюють перспективні плани і задають ритміку простору. Інші відомі твори: “Будинки в Шату”. 1904. Художній інститут Чикаго; “Барки на сіні”. ДМОМ їм. А. С. Пушкіна, Москва; “Зимовий пейзаж”. Ок. 1913. Музей сучасного мистецтва, Нью-Йорк.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)