Мулен де ла Галет – Моріс Утрілло

Мулен де ла Галет   Моріс Утрілло

Ця спокійна сценка з життя Монмартра вважається найвідомішою роботою Моріса Утрілло. Картина виявилася в зборах Поля Петридеса, грека за походженням, осів у Парижі. Перекупник полотен і власник художньої галереї, Петридес в 1936 році уклав з Утрілло договір, згідно з яким він отримав виключне право на експонування і продаж його робіт. Саме на цей факт часто посилаються, коли пояснюють, чому величезна спадщина плодовитого художника розкидано по світу.

У 1959 році Петридес опублікував пятитомний каталог творів Утрілло, до нього увійшли 3700 картин, написаних маслом, аквареллю, гуашшю, і деякі малюнки. А в 1976 році відбувся гучний судовий процес: Поль Петридес був звинувачений в скупці викрадених полотен Утрілло. Але так як живописець часто не підписував свої роботи, а їх у свою чергу копіювали, то розгляд, не внісши ясності встановлення автентичності полотен, лише більше заплутало справу.

Картина Моріса Утрілло “Мулен де ла Галет”, створена близько 1912 року, відноситься до його “білому періоду”. На полотні переважає білий колір, яким написані стіни будівлі і дорога. Просту кольорову гаму полотна доповнюють вкраплення синіх тонів і кілька жовтих і червоних ліній. Простота панелі гармонує з простотою геометричних форм зображених будівель.

Наївність малюнка, безпосередність сприйняття і техніка імпасто, при якому фарба накладається густими шарами, – усе це відмітні особливості “білого періоду” творчості Утрілло. Як і завжди, коли він писав Монмартр, художник не намагався ідеалізувати або прикрашати побачене. Хоча перед нами будинок знаменитого танцювального залу – місце веселе, безтурботне, – атмосфера картини залишається меланхолійною, що підкреслюється голими деревами і самотньою фігурою перехожого. Для своєї роботи Утрілло обрав незвичайну точку погляду – з кута.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)