Музи у священному гаю – Моріс Дені

Музи у священному гаю   Моріс Дені

Ледь вихопивши поглядом роботу Моріса Дені – французького символіста, в ту ж секунду розумієш, що це щось нове, ретельно продуманий, організований і впорядкований. І дійсно, в кожній своїй роботі майстер доводив життєздатність своєї теорії по особливій обробці картинної поверхні. Покладаючись на гармонійну впорядкованість структури, особливий декоративізм в розташуванні людських фігур або елементів пейзажу, Дені з’явився апологетом модерну.

Полотно “Музи” або “Музи у священному гаю” – явний транслятор принципів, на яких грунтується творчість майстра. Картина зображує реальний ліс в Сен-Жермен, уособлюючи улюблену майстром “священний гай”. Музи, покровительки мистецтва – це алегорія, виражена в двомірному площинному зображенні. Немає звичних атрибутів в руках дів, за якими можна було б ідентифікувати, хто яким мистецтва протегує – лише плавні фігури в тіні каштанового гаю.

Жіночі фігури гармонійно вписані в пейзаж, що складається в основному з дерев. Привертають увагу ретельно окреслені силуети, лінії, що відрізняються особливою плавністю, а також колірний колорит і простота, деяка схематичність у малюнку.

Завдяки чітко окреслених контурів колірні плями трансформуються у візерунок, окремі фігури, створюючи єдиний гармонійний сюжет. Як, мабуть, будь-який твір символіста, представлена картина не може мати однозначного трактування. Тим і цікавіше робота – вона багатолика і багатогранна.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)