Вид на кафедральний собор у Солсбері з луки – Джон Констебл

Вид на кафедральний собор у Солсбері з луки   Джон Констебл

Цей вид – саме драматичне полотно Констебла з видом кафедрального собору в Солсбері. Ідея зобразити собор на тлі “тижня бурі” прийшла до художника в 1829 році, коли він відвідав це місце разом з Джоном Фішером, але завершена картина була тільки в 1831 році. Більш того, останні виправлення художник вніс у неї в 1835 році.

Сюжет картини – церква на тлі грозового неба – мав особливе значення як для Фішера, так і для самого Констебла. На початку 1830-х років в освіченому суспільстві багато говорили про необхідність реформування англійської церкви. Констебл, що відрізнявся вкрай консервативними поглядами, сприймав ці “обурливі” розмови як спробу зазіхнути на найсвященніше з усіх суспільних інститутів Британії. Веселка, зображена над собором, повинна, мабуть, символізувати надію художника на те, що реформаторів поставлять на місце, важкі часи пройдуть, і старі добрі традиції воскреснуть.

Підстава веселки Констебл написав прямо над будинком Фішера – швидше за все, в знак приязні і поваги до свого старовинного друга. Можна відзначити деякі дивацтва в композиції цієї картини, хоча багато деталі переднього плану були написані художником з малюнків, зроблених ним на річці Stord. Звертає на себе увагу деяка диспропорція між великою возом і маленькими будинками, виднеющимися позаду неї, – вони здаються степовими землю. Ці неточності, втім, не бентежили Констебла. Він дуже пишався цією роботою і називав її своїм “найбільш вражаючим полотном”.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Вид на кафедральний собор у Солсбері з луки – Джон Констебл.