Начерки – Джон Констебл

Начерки   Джон Констебл

У музеї Вікторії і Альберта зберігаються три альбоми з начерками Констебла, датовані 1813, 1814 і 1835 роками. Вони дозволяють заглянути на “творчу кухню” художника і, тим самим, краще зрозуміти його метод. В альбоми для начерків майстер заносив все цікаве, що траплялося йому на очі.

Одного разу він написав Марії, тоді ще його нареченій: “Ти якось казала мені про щоденнику. Минулого літа я завів свій щоденник, але замість слів зображую в ньому відбувається зі мною. Ти побачиш там стежки, яким я блукав, дерева, трави, огорожі та види, які попадалися мені на шляху”. Ми відтворюємо два начерку з оточеними парками будинками; вони взято з “щоденників” Констебла.

Частина начерків майстер робив “для душі”, просто тому що не міг встояти перед попалися йому на очі деревом або струмком, а деякі – “функціонально”, працюючи над композицією тієї або іншої картини. Інші начерки по кілька років лежали в архіві художника і тільки потім втілювалися на полотні. А деякі так і залишилися назавжди малюнками.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)