Відпочинок – Джон Сінгер Сарджент

Відпочинок   Джон Сінгер Сарджент

Джон Сінгер Сарджент – американський художник-космополіт, який багато працював в Європі. Він придбав славу найбільш видатного портретиста “belle epocque” – “прекрасної епохи”. Одним з кращих творів Сарджента є “Відпочинок”. Працюючи над цією картиною, він ніби радів можливості продемонструвати віртуозністю пензля.

У своїх близьких по техніці виконання до імпресіоністів портретах художник прагнув передати враження видимих предметів, різноманітність тіней і мінливість кольору. Художник з особливою любов’ю виписує складно задрапированную накидку з орнаментом моделі і розподіл світла на об’ємному сукню, додаючи кольорові рефлекси синьо-сірого тону. У цій роботі, створеної для себе, Сарджент абсолютно вільний від тієї відповідальності, яку відчував, коли писав замовні портрети.

Назва твору і вільна поза героїні, прилегшей відпочити на дивані, в якомусь сенсі показує це. Виконуючи портрети багатих і відомих персон, майстер постійно йшов на компроміс, намагаючись зображувати людей такими, якими вони були, а якими хотіли себе бачити.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Відпочинок – Джон Сінгер Сарджент.