Відпочинок на шляху до Єгипту – Ораціо Джентилески

Відпочинок на шляху до Єгипту   Ораціо Джентилески

Ораціо Джентилески відноситься до числа майстрів, чия творчість ознаменувала один з напрямів італійського караваджизму. Майстер народився в Пізі, його становлення як художника було пов’язано з флорентійської школою.

Наприкінці 1590-х Джентилески переїхав в Рим і, зблизившись з Караваджо, став одним з його помічників. Він виявився одним з найбільш обдарованих майстрів серед оточення Караваджо і, незважаючи на його величезний вплив, розробив власну манеру живопису, виявивши творчу самобутність.

Живопис Джентилески монументальна і глибоко лірична одночасно. Його твори відрізняє м’які тони, багатство світлотіньового моделювання і застосування вишуканою холодної кольорової гами. “Відпочинок на шляху до Єгипту” – одне з кращих творів художника.

Зображення дрімаючих подорожніх відрізняється реалістичною життєвістю, природністю поз. Фігури і предмети в картині мають майже відчутною об’ємністю. Колористичне рішення, сірий, сутінковий світло підсилюють це відчуття. Інші відомі твори: “Лютнистка”. Ок. 1626. Національна галерея, Вашингтон; “Св. Цецилія з ангелом”. Національна галерея Корсики, Рим.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Відпочинок на шляху до Єгипту – Ораціо Джентилески.