Вид Неаполя з Везувієм – Клод Верне

Вид Неаполя з Везувієм   Клод Верне

Клод Верне відноситься до тих французьким художникам, які старанно працювали маслом з натури, продовжуючи франко-римську традицію, восходившую до колірним фиксациям К. Лоррена.

Верне протягом довгого часу навчався в Італії – він провів там дев’ятнадцять років. Художник багато писав з натури, уважно вивчаючи і фіксуючи різні стану світло-повітряного середовища. Його італійські твори не схожі на поширені в той час декоративні пейзажі.

Картини Верне відрізняють спостережливість, тонкість у передачі співвідношення земного і повітряного середовища, натхненна реалізм. Іноді з легкою іронією художник пише побутові сценки, що розгортаються, наприклад, на узбережжі. Пізніше Верне писав по пам’яті пейзажі-фантазії, але його натхненно-захоплене сприйняття світу збереглося, як і легкість, з якою здаються виконаними його роботи.

Інші відомі твори: “Вілла Памфілі”. ДМОМ їм. А. С. Пушкіна, Москва; “Вілла Людовизи”. 1749. Ермітаж, Санкт-Петербург; “Античний місто Агрідженто. Пейзаж-фантазія”. Ок. 1787. Лувр, Париж; “Вид міста і замку святого Ангела”. 1745. Лувр, Париж; серія з 15 картин “Порти Франції”. Морський музей, належать Лувру, Париж.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)