Непорочне зачаття – Франсиско де Сурбаран

Непорочне зачаття   Франсиско де Сурбаран

Створюючи “абстрагований” образ Діви Марії, великий іспанець Франсіско де Сурбаран, будучи щирим католиком, прагнув до простоти і виразності, природності і недвозначності, не забуваючи про естетичну складову.

Задум майстра простий і багатозначний одночасно – перед нами Марія, мати Христа Спасителя, але з зовнішнім виглядом простий іспанської дівчатка, трохи незграбною і скромною. Одяг Марії також проста і цнотлива, що відповідає образу дівчинки, диво народження якої, і вся її подальша життя, безроздільно присвячені Богу.

Художник відходить від звичного сюжету Благовіщення і зображує лише Вічне Діву, що літає над землею, оточену мерехтливими зірками і надприродним, неземним, золотистим світлом. Від Святого Духа, який сходить на землю Спаситель Світу і починає свій земний шлях.

Композиція полотна проста і врівноважена: фігура діви Марії в самому його центрі і лише трохи нахилена вправо і вниз, як би охоплює поглядом землю. Майстерно виписаний передній план з різкими межами світла і тіні, створює у глядача відчуття причетності до подій.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Непорочне зачаття – Франсиско де Сурбаран.