Поклоніння волхвів – Ян Госсарт

Поклоніння волхвів   Ян Госсарт

Про Яні Госсарте часто говорять як про родоначальника романтизму, він був одним з перших фламандських художників, хто відвідав Італію, засвоїв певні тенденції італійського мистецтва свого часу і привніс їх в нідерландську живопис. “Поклоніння волхвів” – найбільш значне з ранніх творінь, створене невдовзі після повернення.

Ця велика картина призначалася для вівтаря в каплиці Діви Марії в абатстві Святого Адріана в Герардсбергене, недалеко від Брюсселя. Її замовив місцевий дворянин, який там повинен був бути похований.

Сцена поклоніння являє Каспара схиленим на коліна перед Христом, що сидить на колінах у Марії, і преподносящим золоті дари. Знаючи традицію наділяти старшого з волхвів рисами донатора, можна припустити, що в героя можна побачити замовника картини. Зліва від Діви Марії варто чорношкірий Балтазар зі своєю свитою, праворуч за Каспаром – наймолодший, Мельхіор, теж в оточенні людей.

На задньому плані видна фігура виходить з дому Йосипа, в цій сцені він завжди грає другорядну роль. Вся дія відбувається на тлі руїн: за традицією, застаріла халупа, в якій народився Немовля, символізувала Старий Завіт, який буде замінений Спасителем на Новий.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)