Даная – Ян Госсарт

Даная   Ян Госсарт

В історію нідерландського мистецтва Ян Госсарт, прозваний Ян ван Мабюзе, увійшов як родоначальник “романизма” – напрямки нідерландської живопису, пов’язаного з перенесенням принципів, ідей, образів італійського Ренесансу на рідну грунт.

Госсарт навчався живопису в Брюгге. У 1508-1509 він відвідав Рим, де зробив багато замальовок з античних пам’яток, але найбільше його вразили уяву твори найбільших майстрів Відродження Мікеланджело, Рафаеля, які в ці роки працювали в Римі.

Повернувшись до Нідерландів, художник працював над картинами на релігійні і міфологічні сюжети. Своїх персонажів він мав в архітектурних інтер’єрах, що нагадують античні. Його міфологічні герої отримували вигляд, в якому вгадувалися піднесене уявлення про красу, властиве великим італійцям, і життєлюбна, плотська пристрасть нідерландців, передвіщає творчість Рубенса П..

Інші відомі твори: “Нептун і Амфітріта”. 1516. Державні музеї, Берлін; “Лувенская Богоматір”. Ок. 1516. Прадо, Мадрид; “Св. Лука, який малює Богоматір”. 1515. Національна галерея, Прага; “Портрет молодого чоловіка”. Ок. 1512. Музей Бойманс ван Бенингена, Роттердам.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Даная – Ян Госсарт.