Народження Марії – П’єтро Лоренцетті

Народження Марії   Пєтро Лоренцетті

П’єтро Лоренцетті – старший брат великого майстра Сієнській школи XIV століття Амброджіо Лоренцетті. П’єтро був сучасником Сімоне Мартіні і, як і він, у творчому плані формувався під впливом “візантизму” Дуччо ді Буонінсенья, у якого навчався живопису.

Сама рання з робіт, авторство яких точно встановлено, належить до 1320. Це поліптих у вівтарі церкви П’єве ді Санта-Марія в Ареццо. В цей час П’єтро Лоренцетті так само, як і Сімоне Мартіні, намагався переорієнтувати спрямування “візантизму”, сприйняте від Дуччо ді Буонінсенья, але Лоренцетті використовував інші художні засоби пластичного і емоційного вираження.

Під впливом творчості Дж. Пізано і Джотто Лоренцетті звернувся до епічної трактуванні образів, він використовував ефекти колірних плям, архітектурний фон, який вибудовував за законами лінійної перспективи. Його роботи отримали драматичний характер, але Лоренцетті відійшов від “джоттовской урівноваженості”, посилюючи ноти трагічності у створених їм образах, і знову звернувся до “византизму”.

“Народження Марії” – триптих, виконаний майстром в період розквіту його творчої індивідуальності, який, однак, перервала раптова смерть під час епідемії чуми. Інші відомі твори: фрески в Нижній церкві Сан Франческо в Ассізі. 1325-1329 і після 1340.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Народження Марії – П’єтро Лоренцетті.