Різдво зі св. Єлизаветою і маленьким Іоанном Хрестителем – Корреджо (Антоніо Алегрі)

Різдво зі св. Єлизаветою і маленьким Іоанном Хрестителем   Корреджо (Антоніо Алегрі)

Велике місце в цій картині відведено деталей пейзажу, зображеним в найдрібніших подробицях. Звертають на себе увагу тонкі промені, що спускаються звідкись зверху, з-за крав картини. Треба думати, що це промені Віфлеємської зірки. Новий мову живопису Творчість Корреджо співпало з переломним моментом в розвитку італійського мистецтва XVI століття.

Художник розвинув вчення Андреа Мантеньї про використанні перспективи для створення ілюзії глибини простору, а також традиції класичного мистецтва, з’єднавши їх з тонким колоризмом, характерним для живопису Північної Італії. На формування стилю майстра зробила вплив і римська школа.

Дослідники вважають, що близько 1513 року Корреджо міг видетъ “Сикстинську Мадонну” Рафаеля, як раз в цей час привезену в П’яченцу. Згодом, у 1518 році, художник здійснив поїздку в Рим, де побачив не тільки інші твори Рафаеля, але і розпису стелі Сікстинської капели, закінчені Мікеланджело в 1512 році. Творчо переосмисливши стиль майстрів Відродження, Корреджо прийшов, кажучи словами Вазарі, до “нової манері”, що випередила появу маньєризму.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Різдво зі св. Єлизаветою і маленьким Іоанном Хрестителем – Корреджо (Антоніо Алегрі).