Прибуття цариці Савської до царя Соломона – П’єро делла Франческа

Прибуття цариці Савської до царя Соломона   Пєро делла Франческа

Композиція цієї фрески чітко розділена майстром на дві половини. Зліва глядач бачить царицю Савську, ставши навколішки перед шматком дерева, з якого згодом буде зроблено знаряддя мук Спасителя. Легенда свідчить, що на могилі Адама була посаджена гілку від дерева пізнання добра і зла. З часом ця гілка виросла у велике дерево. А його, в свою чергу, зрубали служителі царя Соломона, щоб зробити з нього місток через струмок.

Коли цариця Савська, яка вирішила відвідати прославленого владику, наблизилася до цього містка, їй було видіння, і цариця, побачивши, що з цього дерева зроблять хрест, на якому розіпнуть Спасителя, благоговійно опустилася перед ним на коліна. Праворуч – продовження все тієї ж історії про відвідування царицею Савської царя Соломона. Цариця кланяється Соломона, а він прихильно тримає її за руку. Сенс цього жесту зрозуміти важко – або цариця бажає схилити коліна перед наймудрішим із смертних, а він утримує її від цього, або ж вона хоче поцілувати його руку, а він милостиво дозволяє їй висловити подібним чином свої почуття.

Для того щоб домогтися найбільшої драматичності композиції цій частині фрески, П’єро делла Франческа розділяє її на дві частини – чоловічу і жіночу. У свиті царя Соломона присутні тільки чоловіки – суворі і осанистие. У свиті цариці Савської – тільки стрункі молоді жінки.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Прибуття цариці Савської до царя Соломона – П’єро делла Франческа.