Портрет Міхаеля Вольгемута – Альбрехт Дюрер

Портрет Міхаеля Вольгемута   Альбрехт Дюрер

Міхаель Вольгемут був першим учителем живопису великого німецького художника Альбрехта Дюрера. Багато років по тому, ставши відомим майстром, Дюрер висловив свою подяку вчителю. Вольгемуту було вже за вісімдесят, коли великий німецький художник написав цей портрет.

Антон Кобергер – знаменитий видавець і великий власник друкарні в Нюрнберзі – зауважив у своєму хрещенику юному Альбрехте Дюрере тягу до малювання і привів його в майстерню Вольгемута.

Вольгемут не підозрював, що своєю згодою назавжди забезпечив собі місце в історії, куди більш міцне, ніж усіма своїми вівтарями, церковними вітражами і малюнками для гравюр. Він увійшов в неї назавжди, як перший учитель Альбрехта Дюрера.

Міхаель Вольгемут був відомим художником свого часу і, хоча він працював в старій манері, своїх учнів він знайомив з новими віяннями італійської та нідерландської живопису. Він прославився як ілюстратор знаменитої “Нюрнберзької хроніки” , для якої в його майстерні було виготовлено 1809 гравюр.

Дюрер був талановитим учнем у майстерні Вольгемута багато працював над гравюрами для “Нюрнберзької хроніки”. Це викликало заздрість, він навіть зробив запис у своєму щоденнику: “Ох і дісталося ж мені від його підмайстрів…” А його вчитель був гордий тим, що став свідком швидкого успіху свого колишнього учня.

Портер Міхаеля Вольгемута бал написаний в 1516 році і вчитель знаменитого майстра був вже старий. Ми бачимо на портреті і запалі сумні очі, і стоншену шкіру… Дюрер не зображує плачевний стан людини, його захоплює неприборканий дух учителя, його замислене обличчя і очі художника. Портрет пронизаний любов’ю і повагою.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Портрет Міхаеля Вольгемута – Альбрехт Дюрер.