Портрет Татуся Тангі II – Вінсент Ван Гог

Портрет Татуся Тангі II   Вінсент Ван Гог

Це один з декількох портретів Жюльєна-Франсуа Тангі, написаних Ван Гогом в 1887 році в Парижі. Тангі був власником художнього магазину і одночасно меценатом, допомагали молодим художникам. З Ван Гогом його єднали дружні стосунки.

Цей погрудний портрет трохи відрізняється від інших портретів татуся Тангі. Він написаний у класичній манері. Тангі зображений у костюмі на темному тлі, його постать займає велику частину полотна. Ван Гог сконцентрував увагу на особі Жюльєна, дуже ясно передавши його виразний погляд. В особі Тангі читається доброта і уважність. Створюється враження, що він дуже переживає про результат роботи, позуючи художнику.

Колірна гама картини базується на поєднанні темних коричнево-жовтих відтінків. Густий фон задає колорит всьому полотну, його колір переходить на волосся і піджак Тангі. Особа написано яскравими теплими відтінками жовтого, охри і червоного, лише на бороді видно кілька холоднуватих бузкових мазків.

Ван Гог писав картину дуже уважно, ретельно моделюючи обсяги густими тінями і приділяючи увагу дрібним деталям. Можливо, в такому уваги виразилося тепле прихильне ставлення художника до таткові Тангі.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Портрет Татуся Тангі II – Вінсент Ван Гог.