Композиція VII – Василь Кандінський

Композиція VII   Василь Кандінський

Кандинський в цей період працював над новою образотворчої формулою, що складається з ліній, точок і комбінованих геометричних фігур, які представляють його візуальні та інтелектуальні дослідження. Лірична абстракція змістилася у напрямку до більш структурованою, наукової композиції.

Сьому композицію по праву називають вершиною художньої творчості Кандинського в період до Першої світової війни. Їй передували більше тридцяти ескізів, акварелей і робіт маслом, які “документують процес створення роботи. Дивно, але, після того, як художник завершив тривалу попередню роботу, сама композиція була написана всього за чотири дні, що підтверджується фотографіями, зробленими між 25 і 28 листопада 1913 року.

Головний мотив – овальна форма, пересекаемая неправильним прямокутником сприймається як центр, оточений вихором кольорів і форм. Мистецтвознавці, завдяки записам і вивчаючи деякі роботи, визначили що Сьома композиція є комбінацією кількох тем – Воскресіння з мертвих, Судного Дня, Всесвітнього Потопу і Райського Саду, вираженої як симбіоз чистого живопису.

Перехід до використання основних образотворчих елементів ознаменував початок драматичного періоду в творчості Кандинського та став передвісником появи абстрактного мистецтва. Кандинський задумав новий стиль, відомий нині як лірична абстракція.

Художник через малювання та креслення імітував протягом і глибину музичного твору, забарвленість відображала тему глибокого споглядання. У 1912 році він написав і опублікував фундаментальне дослідження “Про духовне в мистецтві”.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Композиція VII – Василь Кандінський.