Побачення – Володимир Маковський

Побачення   Володимир Маковський

Написана в 1883 році картина Володимира Маковського “Побачення” є типовим твором художників-передвижників, що описує важке життя простого російського народу.

Художник зобразив на картині зустріч матері з сином. Мати – типова селянка приїхала з села в місто щоб провідати свого сина, який перебуває в підмайстрах. Сумний погляд видає її важке почуття частково від рідкісних зустрічей з сином, почасти від втоми. Видно, що вона розлучилася з сином і віддала його в підмайстри з причини великої потреби в родині.

Хлопчик жадібно їсть калач, який принесла йому мати. Виглядає він болісно і не по роках серйозно – видно, що умови роботи дуже погані – на вулиці зима, а у нього немає взуття, одягу тільки брудна сорочка і штани, зверху накинутий такий же брудний фартух.

Зустріч матері і сина проходить теж досить брудній кімнаті з земляною долівкою. Художник навмисно використовував темні кольори при написанні цієї картини, щоб передати особливий трагізм ситуації: по всьому схоже, що наступної зустрічі може і не бути. Часто використовується художниками-передвижниками сюжет про трагедію простих російських людей завжди знаходить відгук у серцях глядачів, примушуючи їх співчувати і співпереживати героям картин.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)