Водяні змії – Густав Клімт

Водяні змії   Густав Клімт

Велика частина картин Густава Клімта наповнені золотом, яке заворожує своїм блиском і розкішшю. Існує версія, що його любов до позолоті з’явилася після його візиту в Равенну, де він був засліплений красою золота, воно запало йому в душу і не давало спокою, це і послужило причиною того, що картини Клімта переповнені його сяйвом. Після повернення додому Густав відразу ж почав писати картину “Водяні змії I”, в якій золото повинно було підкреслити всю красу приголомшливого підводного царства. І, звичайно ж, ця картина не позбавлена зображення прекрасних красивих дівчат.

На картині зображені дві молоді золотоволосие дівчата. Волосся – один з ключових моментів всього полотна, саме вони підсилюють еротичність і чуттєвість цього сюжету. Цей атрибут жіночої краси зображувався багатьма відомими художниками, але тільки Клімт зобразив їх у такому образі. “Зміїні” локони символізують приховану загрозу.

Як і всі Климтовские красуні, ці дівчата мають шикарними красивими тілами. Прекрасні риси обличчя, біла гладка шкіра, на них можна милуватися нескінченно, але назва твору дає знак, що за красою завжди може ховатися брехня і зло.

Підводний світ цих спокусниць красивий і загадковий, як і вони самі, але навіть велика кількість золота, такого теплого кольору, не може приховати все холоду, що виходить з їх атмосфери. Цим світом можна захоплюватися довго. Ці дівчата мають щастя, хоч і по-своєму. Вони не будуть шукати чужої любові за тисячі кілометрів, вони вже поруч один з одним.

У цій картині Клімт, як і завжди, не обійшлося без складних візерунків і орнаментів. Волосся дівчат виглядають живими, вони переплітаються з водоростями. Складний і насичений фон виглядає як частина гігантського чарівного істоти.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)