Надія II – Густав Клімт

Надія II   Густав Клімт

Відомий художник Густав Клімт є одним з основоположників стилю модерн в живопису Австрії. Їм було створено товариство художників “Віденський сецессион”, состаявший з молодих художників, спраглих свободи стилю. Сецессионисти не дотримувалися якогось одного жанру у своїх творах, їх було безліч.

У той час Климтом була створена картина “Надія”, яка була дуже незвичайною, але пізніше він створив її дублікат, який назвав “Надія II”. Обидві картини мали схожу символіку, яка показувала існування життя і смерті. Нова картина була виконана в дещо іншому стилі, на відміну від першої.

В особі героїні картини можна побачити смуток і печаль. Вбрання дівчини виконане художником в його власному стилі, який він використовував в більшості картин, написаних у його “золотий період”. Зображення ликів жінок на подолі палантину символізує внутрішні переживання героїні.

Життя і смерть на цьому полотні існують одночасно. Картина виконана в яскравих і теплих тонах, але душу цієї дівчини гризе біль. Клімт добре показує перехід радісних фарб в сумний образ. Череп, розташований на животі героїні перегороджує шлях щастя, яке йде до неї. Дивлячись на це, виникають думки про те, чи народиться дитина цієї жінки чи ні. Художник спеціально вніс в картину символіку смерті, щоб ніхто не забував про реальність цього світу.

Густав Клімт має скандальну репутацію серед критиків і суспільства. Його любов до жінок – факт відомий. Будь людина, переглянувши всі його картини, зможе зробити такий висновок, так як велика частина його картин – зображення жінок. Багато картини наповнені еротизмом. В той час у товариства були інші погляди, і тематика його картин викликала бурю скандалів і негативних відгуків. Але незважаючи на все це знайшлися справжні поціновувачі його творчості і він завоював величезну популярність, завдяки чого отримував багато замовлень.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)