Пралі гладять – Едгар Дега

Пралі гладять   Едгар Дега

Едгар Дега, як і Клод Моне вважається одним із засновників імпресіонізму. Життя його була непростою, але з усіх складних життєвих ситуацій він виходив з честю. У своїх роботах Дега міг настільки наблизити глядача до описуваної ситуації, що мимоволі починаєш брати участь в подіях і переживати їх разом з героями його полотен.

Одна з таких картин – “Пралі гладять”, або як ще її називають, “Гладильщици”. На ній художник зобразив двох жінок-прачок, які знаходяться в крихітній комірчині. Видно, що життя жінки заробляють важкою ручною працею – типові трудівниці початку 20 століття.

Особлива грубість грунтовки обраного художником полотна додає картині цікаву особливість: олійна фарба виглядає немов пастель. Деталі художник майже втрачає, приділяючи більше уваги фігур і їх контурам.

Але техніка і фактура цієї картини відходять на другий план порівняно з характерами, зображеними художником. Одна жінка позіхає, закинувши голову, при цьому видно, що спина і руки її нестерпно болять від постійної напруги. Інша має вигляд, повний безвиході, і продовжує свою рутинну роботу не звертаючи уваги на свою колегу.

Звичайні герої картин Едгара Дега – богемна аристократія і творча інтелігенція, але тут ми бачимо художника абсолютно з іншого боку, тут він постає перед нами як художник-реаліст і великий гуманіст, який показує нам зворотний бік паризької блискучою столичного життя, часом прихованої від погляду стороннього спостерігача розкішшю і шиком ресторанів, театрів і палаців.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)