Бавовняна контора в Новому Орлеані – Едгар Дега

Бавовняна контора в Новому Орлеані   Едгар Дега

Цю картину Дега написав під час поїздки до своїх родичів в Новий Орлеан. Сюжет, вибраний ним для свого полотна, – ділова контора – до цього старанно оминали всі художники.

Точні портрети персонажів чудово вписані Дега в атмосферу ділової обстановки, і в цілому картина являє собою живу замальовку повсякденному житті, перегукуючись швидше з романами Еміля Золя, ніж з більшістю робіт сучасних Дега живописців. Новий Орлеан був у той час четвертим за величиною містом Сполучених Штатів, а як морський порт змагався з головним портом країни, Нью-Йорком.

Основою процвітання міста була торгівля бавовною. Дега писав своєму другові: “Один бавовна. Все тут живуть тільки бавовною і заради бавовни”. На передньому плані картини сидить дядько Дега, Мішель Мюссон, брокер бавовняної біржі; брат художника, Рене де Га, зображений читаючи газету, а інший його брат, Ахілл де Га, притулився до перегородки на задньому плані ліворуч. Рене і Ахілл займалися імпортом вина в Новий Орлеан, і Дега пишався їх успіхами. Сюди, в контору дядька, вони просто завітали ненадовго і тому байдикують, в той час як всі інші зайняті роботою.

Хоча робота справляє враження спонтанності, її композиція була продумана так само ретельно, як і на всіх полотнах Дега. Наприклад, одягнені в чорне фігури розставлені так, що яскраво виділяються на задньому плані і немов виступають з картини.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Бавовняна контора в Новому Орлеані – Едгар Дега.