Любителька абсенту (Люди в кафе) – Едгар Дега

Любителька абсенту (Люди в кафе)   Едгар Дега

Одну з найвідоміших своїх робіт – “Абсент” Едгар Дега написав у 1893 році, спочатку назвавши її “Люди в кафе”.

На картині художник зобразив двох людей – чоловіка і жінку, які сидять за столиком кафе. Помітно, що жінка неабияк п’яна, в той час, як чоловік абсолютно тверезий. З цими людьми Дега був знайомий в реальному житті, зображена жінка – популярна в той час акторка, що з’являється перед глядачами не на сцені, а під час відпочинку.

Перед жінкою на столі стоїть келих, який налитий абсент. По її зовнішньому вигляду помітно, що вона випила вже неабияк, про що також свідчить її поза: трохи витягнуті ноги розслаблені, ссутулившаяся фігура з опущеними плечима, на обличчі читається байдужість до навколишньої її обстановки. Чоловік, який сидить за тим же столиком в кафе, деяким чином протиставляється жінці: перед ним на столі стоїть келих, в якому знаходиться засіб від похмільного синдрому: мазагран. Погляд його спрямований у бік, очі налиті кров’ю.

Ситуація, відображена на картині Дега “Абсент”, відбувається вранці. Обстановку доповнюють нечисленні предмети інтер’єру: графин з водою для розведення абсенту, газети для відвідувачів кафе, спеціально обрізане дзеркало на стіні, в якому відображається вікно, в яке проникає ранковий світло.

Композиція картини незвичайна для робіт того часу, Дега деяким чином став новатором. Певна фотографичность роботи поєднується зі зміщенням її героїв, що створює ефект деякої скороминущість і випадковості подій. Едгар Дега хотів показати віддалення навіть знайомих людей один від одного в сучасному йому Парижі. Картина “Абсент” – справжній шедевр, художник спробував показати глядачам ефект, вироблений абсентом: зміщення і навіть спотворення навколишньої дійсності.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Любителька абсенту (Люди в кафе) – Едгар Дега.