Нічне кафе, Арль (Нічне кафе в Арлі) – Поль Гоген

Нічне кафе, Арль (Нічне кафе в Арлі)   Поль Гоген

Однією з знаменитих робіт Поля Гогена можна вважати полотно “Кафе в Арлі”. Картина написана в 1888 році і в даний момент зберігається в Державному музеї образотворчих мистецтв ім. А. С. Пушкіна в Москві.

Картина цікава з точки зору композиції і нагадує у своїй манері спосіб зображення Ван Гога. Для полотна характерні колірні контрасти, яскраві насичені відтінки, чорний наполегливий контур, знижений обсяг і майже площинне малювання.

Малюнок вийшов примітивним, без деталізації і обтяжують подробиць.

На передньому плані картини праворуч зображена жінка, облокотившаяся на білу поверхню столу. Перед нами мадам Жіну, дружина господаря кафе. Слід зазначити те, що тут ми можемо помітити спотворення пропорцій, перебільшення параметрів предметів, їх навмисне перебільшення з порушенням перспективного зображення. Предмети на столі перед жінкою виглядають незвично і відсторонено, точно самостійний спосіб.

Сам жіночий образ на передньому плані картини загадковий, схоже джокондовскому, з прихованим чуттєвим станом, ледь піддається розгадки. Чорно-білий одяг додає образу мадам Жіну категоричності, а на обличчі прослизає тінь стомлення і якийсь емоційної втоми.

Трохи віддалік зображений більярдний стіл, а ще далі відвідувачі кафе, різні, але тим не менш, типові для такого роду закладів.

Більярдний стіл представлений порожнім, що ще більше підкреслює його масивність і невідповідність. Зображення столу врівноважує композиційна побудова полотна, не даючи одним образів перетягнути на себе усю картинну структуру, створивши тим самим пропорційні спотворення.

Задній план полотна більш наповнений образами і деталями. Нечисленні відвідувачі і завсідники кафе зображені узагальнено, ледь позначені і майже зливаються в одне яскраве, багатобарвне пляма. Над компанією відвідувачів в’ються струменя диму, надаючи атмосфері кафе примарність та ілюзорність, нереальність.

Незважаючи на дуже яскраві фарби, за допомогою яких виліплено простір кафе, проте відчувається атмосфера байдужості і туги, байдужості і забуття. Точно крізь замутненное скло перед нами проступають обриси головних образів полотна, відвідувачів кафе в одному з містечок на півдні Франції.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Нічне кафе, Арль (Нічне кафе в Арлі) – Поль Гоген.