Англієць в Москві – Казимир Малевич

Англієць в Москві   Казимир Малевич

Якийсь пан дивиться на нас і погляд йому перегороджує купа предметів, які трапляються на шляху іноземного гостя. Але варто сприймати цю картину як розповідь про стомлюючому знайомстві англійця з російською культурою?

Картина здається іронічною, нагадує колаж або афішу. Використання тексту йде від народної картинки, лубка. Але якщо там напис прямо допомагала розуміння зображення, тут ми бачимо якийсь ребус.

Чи можна віднести рибу, храм, сходи, свічку до християнських символів? Можливо, це образ старої релігійної Росії. Якщо риба – це просто солона оселедець, чому з неї виходить такий потужний промінь жовтого світла, а поруч знаходиться храм?

Скаковое суспільство, це місце де люди намагаються заробити гроші, роблячи ставки. Воно за спиною англійця, він прийшов звідти. Найближча елемент перешкоди – шабля. Створюється враження, що вона відокремлює глядача від усього зображеного.

Композиційне рух вельми цікаво: від ока воно переходить до червоної ложці, яка теж фіксує персонаж, потім до великої стрілкою, яка недвозначно відправляє гостя за край картини.

Часткове затемнення, швидше за все, має в собі посилання на реальне астрономічна подія, яке було “на слуху” в той час. Також можна провести паралель з затьмаренням розуму людей, якусь розгубленість у суспільстві.

Відома ще одна картина з подібним написом, де більше абстрактних форм – “Композиція з Джокондою”. Це явний символ переходу від старих ідеалів до чогось нового, невідомого.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)