Молодий лицар – Вітторе Карпаччо

Молодий лицар   Вітторе Карпаччо

Художник практично не звертався до портрета як окремим жанром. Але у нього є своєрідне за задумом та виконанням твір – “Молодий лицар на тлі пейзажу” із зібрання барона Тіссена.

Герой представлений в оточенні природи на тлі замку. Зі знанням справжнього натураліста виписує Карпаччо кожен листок, кожна рослина. Здається, що вони належать пензлю нідерландського живописця – настільки трепетно і з такою точністю відтворена кожна деталь зображення. І все ж для Карпаччо світ природи не відкривав особливих глибин; природу він наділяв в першу чергу символічним і навіть геральдичним глуздом. Набагато більше його приваблювала міська життя і місце людини в ній – за сучасними поняттями, художник був урбаністом.

За девізу і зображення білого горностая мистецтвознавці зробили висновок, що лицар належав до неаполітанської ордену Горностая, який був заснований Фердинандом I.

На виставці творів Карпаччо у Венеції в 1963 р. Р. Вайсс встановив, що на картині зображений Франческо Марія делла Ровере, який 1508 р. успадкував герцогство Урбіно. Він був кондотьером і з 1523 р. – головнокомандувачем венеціанських військових сил і володів палацом у Венеції, який був подарований йому Сенатом. Ця картина була одним з перших в європейській живопису портретів до зростання і вважається справжнім шедевром майстра.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)