Прийом євреїв в Польщі – Ян Матейко Алоізій

Прийом євреїв в Польщі   Ян Матейко Алоізій

У 1887 році Ян Матейко був удостоєний титулу почесного доктора Ягеллонського університету. Через рік, у червні 1888 року, художник приступив до роботи над циклом “Історія польського народу”, котрий пізніше забезпечив авторським коментарем.

Секретар художника Маріан Гожковский писав: “Як мені говорив Матейка, він вирішив довести, що гідний наукового ступеня доктора, якою нагородив його університет”. Цикл складається з трьох частин. Перша – з шести картин – присвячена епосі правління в Польщі династії П’ястів, друга – з чотирьох картин – Ягеллонській династії, дві останні – занепаду Речі Посполитої.

Відкривається цикл “Прийняттям християнства”, 1899 і “Коронацією першого короля”. Останні картини у цій серії – “Конституція 3 травня”, “Чотирирічний Сейм”, “Эдукационная комісія” і “Розділ Польщі”. Одну з робіт – “Прийом євреїв в Польщі” – художник написав у збільшеному форматі за замовленням Арнольда Раппапорта з Відня.

Незважаючи на наявність авторських коментарів “Історія польського народу” – справжня історична головоломка. Не так давно мистецтвознавці прийшли до висновку, що цей цикл слід розглядати як погляд художника на боротьбу між прогресом цивілізації і релігійною свідомістю.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Прийом євреїв в Польщі – Ян Матейко Алоізій.