Розп’яття і умертвіння десяти тисяч на горі Арарат – Вітторе Карпаччо

Розпяття і умертвіння десяти тисяч на горі Арарат   Вітторе Карпаччо

Картина Вітторе Карпаччо “Розп’яття і умертвіння десяти тисяч на горі Арарат”. Розмір полотна 307 x 205 см, полотно, олія. Спочатку картина “Розп’яття і умертвіння десяти тисяч на горі Арарат” призначалася для вівтаря церкви Сант Антоніо ді Кастелло в Венеції. Замовником роботи був Е. Оттобони.

Історичну трагедію художник у властивій йому манері передає з найдрібнішими подробицями, немає першого і другого плану – важлива кожна фігура, значна кожна деталь страшної події. Картину треба довго розглядати, оскільки кожен персонаж багатофігурною композицією індивідуальний – він не в загальній масі: з тих, хто ще живий, хтось доводить свою правоту, хтось благає про пощаду, хто бореться зі смертю, перемагаючи муки і біль.

До середини 1510-х років майстерня художника розрослася і стала виробляти досить велика кількість творів. Але відчувається явний занепад творчих сил. Карпаччо продовжує працювати в старій манері, яка до того часу вже починає сприйматися як анахронізм. Адже вже зовсім в іншому стилі пишуть свої картини венеціанці Джорджоне і Тіціан. Все це, мабуть, усвідомлював і сам майстер. Картини, написані після 1520 року, не збереглися.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Розп’яття і умертвіння десяти тисяч на горі Арарат – Вітторе Карпаччо.