Сієста: У майстерні художника – П’єр Боннар

Сієста: У майстерні художника   Пєр Боннар

Картини Боннара схожі на визнання в любові. Його модель і супутниця Березня старіла, але на картинах художника залишалася юною. Такий, який може залишатися лише кохана жінка. За довгі роки життя з Мартою Боннар створив цілу серію дивовижних інтимних сцен, в яких є і пристрасть, і ніжність, і тепле поетичне почуття.

Нескінченне число разів Боннар писав Березня – і щоразу в його визнання в любові з’являлися нові відтінки. Погляньте на полотно “Сієста: У майстерні художника”. Ця картина дихає чуттєвої млістю і щастям молодий любові. “Домашні” деталі створюють відчуття затишної і самодостатньою життя удвох.

У наступні роки Боннар часто писав купалася і одягаються Березня. Він завжди встановлював мольберт дуже близько до ванни або ліжку – це допомагало створити той дивовижний ефект присутності, якого домагався художник. Наприклад, в “Оголеною при бічному освітленні”, 1908 художнику вдалося зробити тіло Марти майже відчутним.

З часом образ Марти стає все більше “збирацько-жіночим”, все менш залежним від тієї справжньої Марти, що жила разом з художником і измучивала його своїми ревнивими підозрами. У 1920-1930-ті роки Боннар створив серію “ванних кімнат”, де Березня майже повністю втрачає індивідуальні риси. Глядач бачить перед собою тільки прекрасне жіноче тіло, знов і знов “відкривається” вдячною пам’яттю митця.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Сієста: У майстерні художника – П’єр Боннар.