Інфанта Ізабель і Магдалена Руїс – Алонсо Санчес Коельо

Інфанта Ізабель і Магдалена Руїс   Алонсо Санчес Коельо

Кілька разів писав художник інфанту Ізабель – дочка Філіпа II, короля Іспанії і його третьої дружини, Исабели, принцеси з дому Валуа, рідної сестри знаменитої королеви Марго. У 1599г вона вийшла заміж за ерцгерцога Альбера Габсбурга, і Філіп II призначив пару управляти Нідерландами від імені короля Іспанії.

Справедлива і мудра правителька, вона багато зробила для припинення війни між Нідерландами та Іспанією. Її правління стало часом розквіту наук і мистецтва, яким вона протегувала Це у неї і її чоловіка Рубенс був придворним художником з 1609г. Рубенс був не тільки художником при дворі інфанти. Талановитий дипломат, він успішно виконував багато років різні політичні доручення інфанти.

Двір їх розміщувався в Брюсселі, але Рубенс обмовив себе право постійно жити і працювати в Антверпені. Інфанта померла, не залишивши потомства, в Брюсселі в 1633. Хоча непривітність і віддаленість, типова для офіційного портрета часу в Іспанії, переважають у фігурі Інфанти, вони пом’якшуються красивим обличчям і рукою, ласкаво поглаживающей голову карлици Магдалена Руїс. Магдалена Руїс, карлик, забава при дворі, була при Інфанте багато років. Чорне плаття, біле покривало і коралове намисто підкреслюють особа.

Магдалена тримає двох маленьких мавп – цікавий штрих з життя палацу. Звичайні компаньйони царюючих осіб – блазні і “дурні”. Є свідчення, що в 1582 Магдалена супроводжувала Філіпа II в Лісабон і померла в 1605г в Ескоріалі.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


Інфанта Ізабель і Магдалена Руїс – Алонсо Санчес Коельо.