Портрет С. Ф. Толстой – Петро Соколов

Портрет С. Ф. Толстой   Петро Соколов

Сарра Федорівна – дочка графа Федора Івановича Толстого і циганки Авдотьї Максимівни, урожд. Тугаевой. Граф, учасник Вітчизняної війни, відставний гвардійський офіцер, авантюрист, дуелянт і картковий гравець, що послужив прототипом А. С. Грибоєдова і Л. Н. Толстому, один П. А. Вяземського, Д. В. Давидова і К. Н. Батюшкова, подорожував з В. Ф. Крузенштерном і був висаджений на Алеутських островах, у зв’язку з чим і отримав своє прізвисько.

Л. Н. Толстой, його двоюрідний племінник, назвав його “незвичайним, злочинним і привабливою людиною”. Знайомство і спілкування Пушкіна з С. Ф. Товстим слід віднести до жовт. – листоп. 1819. Будучи в Кишиневі, Пушкін дізнався, що С. Ф. Толстой брав участь у розповсюдженні ганьблять його чуток. Вони обмінялися різкими епіграмами. І в південній посиланням Пушкін готувався до дуелі з С. Ф. Толстой, а в день приїзду в Москву доручив С. А. Соболевському передати йому виклик.

Противників вдалося помирити, і три роки потому С. Ф. Толстой був посередником у сватання Пушкіна до Н. Н. Гончарової; через нього Пушкін отримав в кві. 1829 відповідь Н. В. Гончарової на свою пропозицію. Пушкін був знайомий також з дружиною С. Ф. Толстого і дочками Параскою і Сарою – дівчиною, відомої своєю надзвичайною обдарованістю, поетесою.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Портрет С. Ф. Толстой – Петро Соколов.