Портрет Берхарта фон Ризена – Альбрехт Дюрер

Портрет Берхарта фон Ризена   Альбрехт Дюрер

“Портрет молодого чоловіка” – одна з кращих живописних робіт молодого художника. Дюрер був першим з живописців того періоду, який створив знамениту монограму – велика літера A і вписана в неї D і позначав свої роботи.

На цьому портреті теж є монограма, але хто тут зображений? Молода людина тримає в руці аркуш паперу, на ньому видно кілька літер його імені. Мистецтвознавці встановили, що це Берхарт фон Різен, купець з Данцига, про який Дюрер записав у щоденнику, що зробив його портрет і отримав вісім флоринів. Картина була виконана під час поїздки художника в Нідерланди в Антверпені.

Бернгард фон Резен був колекціонером творів мистецтва, він народився в сім’ї патриція в Данцігу і отримав блискучу освіту. У той період багато заможні ділові люди і державні діячі замовляли портрети Альбрехту Дюреру. У віці тридцяти років фон Резен теж звернувся до відомого живописця.

Альбрехт Дюрер створив цей портрет у властивій йому манері. Поля його капелюха обрізані краями картини, тим самим підкреслюється його яскраво освітлене обличчя. Спрямовані вдалину очі, вольове підборіддя – він повний сил і життєвої енергії…

Як шкода, що у Берхарта фон Ризена така сумна доля – він помер від чуми всього кілька місяців тому, в жовтні 1521 року.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Портрет Берхарта фон Ризена – Альбрехт Дюрер.