Катерина – Тарас Шевченко

Катерина   Тарас Шевченко

Тарас Шевченко є не тільки визнаним у всьому світі письменником, але і чудовим живописцем. На початку свого творчого шляху він був помічений саме як живописець, і направлений на навчання в Росію.

Після написання поеми “Катерина” за її сюжетом, Шевченко пише однойменну картину. На ній він зображує сцену, яка йде відразу за прощанням головної героїні Катерини зі своїм коханим. Хоча картина описує дії, що відбуваються в поемі, і є ілюстрацією, деякі дослідники говорять про неї як про самостійне творі з особливим набором символів.

На картині зображена дівчина приємної зовнішності, вона, опустивши голову, іде боса, по курній дорозі. Одягнена в традиційний український одяг: біла сорочка з червоним бантом, спідниця по щиколотку, вінок і червоний фартух. Звуть її, судячи з назви картини, Катерина.

Крім неї, на тій же дорозі під деревом сидить чоловік років п’ятдесяти зі схрещеними руками. Смагляве обличчя його приховано під крислатим капелюхом, видно тільки його чорні вуса і волосся.

І ще один герой цієї картини – солдат на коні, який їде геть. Художник написав його постать трохи смутно, незважаючи на загальну детальність полотна.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 4.33 out of 5)