Суєта Суєт – Вінсент Лауренс ван дер Вінне

Суєта Суєт   Вінсент Лауренс ван дер Вінне

Вважалася роботою невідомого голландського майстра XVII століття. Ця атрибуція вперше запропонована в 1962 році. Картина частково близька за колоритом і композиції до натюрморту Вінсента Лауренса ван дер Вінне, що зберігається в Музеї Франса Халса, Харлем. Підписи на обох картинах почасти подібні ; інші букви на картині читаються літери імені “laurensz”, яким завжди підписувався художник. Аналогічні мотиви картини ван дер Вінне зберігаються в Луврі.

На картині зображений портретний малюнок; мабуть, це автопортрет автора або його портрет роботи іншого майстра. Риси обличчя зображеної схожі з портретами ван дер Вінне роботи Лендерта ван дер Когена та Юдіф Лейстер.

Предмети являють собою атрибути алегоричної композиції, де книги символізують знання і мудрість, а популярний мотив безсмертя мистецтва читається на музичному інструменті та начерках. Символом земної величі і слави служить прапор. Швидкоплинність і тлінність показують пісочний годинник. Крихкий посудину на боці порожній подібно людині. Центральна прозора сфера, по всій видимості, є не тільки атрибутом світу на роботі, але і відсилає до рядків, зображеним на аркуші, в яких містяться слова про порожнечу і брехливості земної слави. Подвійний автопортрет художника поглиблює символіку твору.

Мотив автопортрети художника, відбивається в скляній сфері, пов’язаний з ідеями крихкості, руйнування світу, всередині якого живе майстер, створюється мистецтво; скляна сфера в емблематиці XVII-XVIII століть мала саме це значення крихкості земних справ.

Ще одна деталь натюрморту може бути розшифрована як мотив “Ванітас” – зображення рахункової книги, в якій підводяться підсумки за день, ведеться рахунок убутним днях; на картині ми бачимо саме таку книгу довгастої форми, позначену типовим знаком торгової фірми, яка повинна була включатися літера “М”.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Суєта Суєт – Вінсент Лауренс ван дер Вінне.