В човні – Костянтин Коровін

В човні   Костянтин Коровін

Влітку 1888 року Коровін проводив на дачі у свого старшого товариша, художника Полєнова, постійно вправляючись у техніці передачі световоздушного простору. Багато прийоми автор знайшов і втілив ще в картині “За чайним столом”. Полотно “В човні” стало засобом для закріплення і вдосконалення нових засобів виразності.

Художник не став висувати на передній план природу або ж людей, поділивши порівну між ними головну роль. Іншими словами, ця поетична картина стала прекрасним прикладом зображення єдності і гармонії природи і людини.

Головною характеристикою роботи може служити таке слово, як неспішність. Неквапливо пливе човен, підкоряючись плину річки, про що свідчить відкладене в бік весло, спокійно йде бесіда героїв, і час, ніби навмисне уповільнило свій хід, підкоряючись цій романтичній атмосфері.

Незвично побудована композиція створює відчуття відокремленості, навіть інтимності. Ракурс обраний таким чином, що глядач мимоволі заглиблюється у внутрішній простір човни, дивлячись на героїв зверху, а що обрамляє верхню частину полотна листя дерев довершує це відчуття відокремленості.

Кого ж зобразив тут Коровін? Чоловік у човні – це Василь Полєнов, а в ролі його прекрасною опонентці Марія Якунчикова, його родичка по дружині.

Смисловий центр картини Коровін виділив кольором – це яскравий білий, якими зображена фігура дівчини, решті ж колорит представлений спокійними приглушеними тонами.

Картину “У човні” Коровіна люблять порівнювати з однойменної роботою французького імпресіоніста Едуарда Моне. Як водиться, захоплюючись французом, перевага все ж віддається вітчизняному автору. Патріотично і приємно.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)