Дорога в житі – Григорій Мясоєдов

Дорога в житі   Григорій Мясоєдов

Ще хлопчиськом Григорій Мясоєдов бачив і запам’ятовував всі події, традиції і звичаї з життя невеликого села в Тульській губернії, де пройшло його дитинство. Все викликало в наглядовій Григорія живий непідробний інтерес: як прості селяни сіють хліб, доглядають за худобою, як відзначають радісні події і які обряди проводять. Ставши художником і познайомившись з традиціями європейських країн, Мясоєдов залишився вірним єдиною своєї любові – російської природи та російському народу з його багатим минулим і сьогоденням.

“Дорога в житі” – полотно-спогад, яскрава картинка з дитячих спогадів, що почала нове життя на полотні. Поле. Нескінченне, широке, багате поле. З величезною ніжністю і любов’ю художником виписаний кожен налитий колосок, кожна травинка і листок. Серед тугих колосків переглядають бур’янисті лугові квіти, але вони не псують загального враження від велично расплескавшегося по землі, безкрайнього, наче море, російського поля.

Простяглося воно від краю до краю полотна, йдучи далеко за горизонт. Надзвичайна жвавість листи створює враження, що варто лише прислухатися, і зараз можна буде почути, як серед стебел жита неспішно гуляє вітер. Єдине, що перериває рівну гладь поля – проходить прямо центру вузький путівець.

За поросла квітами дорозі в зношеній одежі, з торбою на плечі і палицею в руках йде подорожній. Глядач не побачить його обличчя. Повинно бути, це жебрак, паломник, або просто мандрівник. Довгий шлях пройшов він за час свого мандри – сутула втомлена фігура і схилена голова видають його. Але там попереду, куди він прямує, видніються дахи сільських будинків і сіре вечірнє небо з несучими дощ хмарами. Одягнений він там нічліг і спокій?

Постійний рух, відчуття незавершеності шляху і тихою умиротвореної сумі виходить від полотна. Але немає в ній ні страху, ні образи, ні відчаю. Тільки смирення і нечути вітер в полі.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)