Виграний поцілунок – Жан Оноре Фрагонар

Виграний поцілунок   Жан Оноре Фрагонар

Картина французького живописця Жана Оноре Фрагонара “Виграний поцілунок”. Розмір картини 47 x 60 см, полотно, олія. Ця робота Фрагонара також відома під назвою “У відсутність батька і матері”. В музей Ермітаж картина передана в 1925 році з колекції живопису палацу-музею князя Юсупова.

У 1760-ті роки поряд з творами, створеними на основі реальних спостережень, Фрагонар створює і жанрові пасторалі, як наприклад, картина “Виграний поцілунок” – імпровізуючи, художник відтворює сцену з такою жвавістю, що вона здається написаної з натури. В сімейно-ідилічних картин живописця “Відвідування Дитячої” і “Біля вогнища” деколи присутній повчальність, але образи молодих матерів і дітей сповнені чуттєвої чарівності, а побут виглядає театралізованим.

Виграний поцілунок” – одне з характерних творів художника. Ермітажна картина є підготовчим ескізом до твору, замовленому Фрагонару відомим меценатом і постійним покровителем молодого художника Бальї де Бретем. Цей ескіз набагато більш безпосередній і виразний, ніж сама картина. Сюжет, ймовірно, продиктований аристократичним любителем живопису: він і веселий, і бездумний, і радує око. Але разом з тим він і гранично правдиво трактовано.

Під час гри в карти молоденька дівчина, очевидно, програла своєму настільки ж молодому партнеру. Гра йшла на поцілунки, і тепер юнак потребує свій виграш. Дівчина не дуже схильна розраховуватися з ним: її подрузі доводиться тримати її за руки. Однак ні цього опору, ні смутку не помітно. Кожен з персонажів картини дуже природний. Художник ніби милується цими якостями. Картина написана в теплих тонах, в широкій живописній манері, улюбленої Фрагонаром як в ескізах, так і в закінчених творах

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)