Забальзамований ліс – Макс Ернст

Забальзамований ліс   Макс Ернст

Працюючи в сповідується авангардистами техніки “спонтанного” листи, заснованої на рефлекторної роботі пензлем, Ернст винайшов власний метод роботи олійними фарбами – “граттаж”. Художник розстилав полотно поверхні різних предметів, а потім наносив фарбу за допомогою мастихіна.

В результаті виходили абстрактні полотна великого формату. Драматичні образи, якими були наповнені граттажи Ернста, виробляли на глядача тривожне враження. Похмурий колорит і важкі форми картини “Кричуща жінка, що переходить річку”, 1927 передають почуття страху, яке підкреслено піднятими вгору руками “жінки” і її розкритою в крику ротом.

Дуже динамічною виглядає легко распознаваемая фігура біжить жінки. Більш пізній граттаж Ернста, “Забальзамований ліс” з його нерухомими, млявими деревами, навпаки, виглядає статичним, застиглим. Цей “скам’янілий пейзаж” – черговий образ світу, що пережив вселенську катастрофу, передчуття якої постійно турбувало художника. Він створив дуже багато подібних граттажей у важкі для Європи 1930-ті роки.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)