Побиття немовлят – Макс Ернст

Побиття немовлят   Макс Ернст

Колаж став найбільш значним внеском Ернста у формування естетики дадаїзму. У своїх колажах Ернст маніпулював впізнаваними образами, трансформуючи їх у дивні, часом здавалися глядачеві позбавленими сенсу, композиції.

Згодом художник писав про те, що поштовхом до створення колажів послужив для нього каталог навчальних посібників, ілюстрований самими різними моделями. Вони перетворювалися в “елементи реального світу, сполучені в химерної, абсурдною послідовності, що приводить в зніяковілість очей і розум, здатної викликати галюцинації, при яких звичні предмети втрачають або змінюють своє значення”.

Ернст вважав, що найважливішим у колажі є “іскра натхнення”, дозволяє художнику трансформувати окремі елементи, об’єднуючи їх у певній послідовності і поєднаннях. Створюючи колажі, Ернст прагнув до того, щоб на них не було видно ніяких стиків між фрагментами.

Цього він домагався, зафарбовуючи “шви” між елементами колажу, або репродуцируя готову роботу у вигляді фотографії або гравюри. Колаж “Гидрометрическая демонстрація вбивства з допомогою високих температур”, 1920 складений з ілюстрацій до науково-популярних посібників. По духу йому дуже близький колаж “Побиття немовлят”, 1920 . Смерть і руйнування – ось основні теми цих робіт. Навряд чи вони могли бути іншими – адже Перша світова війна, настільки сильно вплинула на світогляд художника, закінчилася всього два роки тому. До техніки колажу Ернст знову звернувся наприкінці 1920-х років, створюючи свої знамениті “романи-колажі” і великі самостійні роботи – такі, наприклад, як “Лоплоп представляє”, 1931.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)