Побиття Ахана камінням – Вільям Блейк

Побиття Ахана камінням   Вільям Блейк

Ім’я Вільяма Блейка, англійського мислителя, поета, художника нині добре відомо. Проте за життя він здавався сучасникам надто своєрідним, інтерес до його творів став проявлятися лише з кінця 1840-х, а справжня популярність прийшла лише в XX в.

Блейк народився в сім’ї дрібного торговця. У десять років він почав навчатися малюванню, потім працював кілька років у граверної майстерні Дж. Безайра, в якій виготовляли ілюстрації для Археологічного і Антикварного товариств. Робота в майстерні пробудила у Блейка інтерес до Середньовіччя, готиці, який наклав відбиток на всі його творчість. Наприкінці 1780-х Блейк став видавати власні поеми, при ілюструванні яких він вдавався до досвіду середньовічних мініатюристів.

Романтичні по своїй суті твору Блейка дивно своєрідні і не вписуються в рамки якогось одного стилю. У його творах поєднуються характерна для середньовіччя напружена статичність і поетична одухотвореність епохи Відродження, пластичне розуміння форми Мікеланджело і умовність трактування народного мистецтва. З 1799 по 1805 Блейком було написано 37 темперних композицій і близько 100 акварелей на біблійні теми для Т. Батта, єдиного на той час його покровителя. Інші відомі твори: ілюстрації до “Книзі Іова”. 1818-1820, гравировани у 1823-1825; ілюстрації до поеми “Єрусалим”. 1804-1820.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Побиття Ахана камінням – Вільям Блейк.