Європа після дощу II – Макс Ернст

Європа після дощу II   Макс Ернст

Це картина Ернста, написана в техніці декалькоманії, посвящака Другої світової війни, що загрожує загибеллю всьому людству. Працювати над полотном “Європа після дощу II” він почав незабаром після свого другого втечі з табору для інтернованих у Сен-Ніколя поблизу Німа. 1939 і 1940 роки були тривожними для Ернста.

Леонора Каррінгтон до того часу вже поїхала в Іспанію, за самим художником полювали французькі влади, а сусіди вважали його колаборантом. У 1941 році, зважившись на ризиковану спробу втечі в Америку, він вислав незакінчену “Європу” на адресу Музею сучасного мистецтва в Нью-Йорку і продовжив роботу над нею після прибуття в Сполучені Штати. У 1933 році, коли Гітлер прийшов до влади в Німеччині, Ернст вже писав картину з такою ж назвою. На тій картині була зображена абстрактна карта гине в результаті всесвітньої катастрофи Європи.

Це політичне послання художника легко розшифрували фашисти, після чого Ернста негайно внесли в список ворогів Третього Рейху. Друга, більш пізня картина зображує зруйнований, занурюється в болото світ, яким править диктатор з головою хижої птиці.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Європа після дощу II – Макс Ернст.