Спокуса святого Антонія – Макс Ернст

Спокуса святого Антонія   Макс Ернст

У 1929 році Андре Бретон назвав Ернста художником, який “володіє самим примарним уявою в світі”. Ці слова були вимовлені під час лекції, присвяченій роману-колажу Ернста “Стоглавая жінка”, однак їх повною мірою можна віднести і до картини “Спокуса святого Антонія”, перемогла в конкурсі за право бути показаної у фільмі, знятому за романом Гі де Мопассана “Милий друг”.

У виданому до конкурсу каталозі Ернст писав про свою картину: “Занурюється в пітьму, слабшає розум Антонія кричить про допомогу, але його крик жаху лише відбивається луною від спокійній поверхні води і заглушається сміхом чудовиськ, породжених уявою святого”. Ернст зображує на своєму полотні моторошних монстрів з клешнями і іклами, живцем пожирають святого Антонія. Цю картину можна вважати кульмінацією циклу робіт, створених Ернстом в 1930-ті роки, коли художник звернувся до зображення дрімучих лісів і чудовиськ, бажаючи передати охопила його тривогу.

Своїх чудовиськ Ернст пише дуже детально, у повній відповідності з традиціями північноєвропейській живопису. Його картина нагадує полотна художника XV століття Матіаса Грюневальда, хоча в Ернста святий Антоній відображений в набагато менш величній позі, ніж це було прийнято у старих майстрів.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)