Стигматизація святого Франциска – Ян ван Ейк

Стигматизація святого Франциска   Ян ван Ейк

Картина “Стигматизація святого Франциска” написана художником Яном ван Ейком у 1428-1429 роках. Прагнення в будь-якій сцені, в будь-якій людині і предмет відображати переважно красу світобудови зробило сильний вплив на трактування простору.

Наприклад, Гентський вівтар, зберігаючи просторовість і легкість мініатюр 20-х років 15 століття, повідомляє цим якостям програмну принциповість, світоглядний сенс. Простір в Гентському вівтарі володіє підвищеною перспективністю. Не випадково, судячи з точці зору, глядач пов’язаний не стільки з фігурами, скільки з далевими точками заднього плану. Погляд глядача дуже часто ковзає над сценою або проходить крізь неї, щоб потім піти в пейзаж.

В Гентському вівтарі людина зливався з світобудовою в свого роду пейзажному єдності. Тут в картині Яна ван Ейка “Стигматизація святого Франциска” і пейзажна даль, і людина, і деталь предмета володіють такою підкресленою виразністю, що та, в якійсь мірі позбавляючи сцену її побутової природності, роблячи її більш “натюрмортній”, надає їй величезну силу художнього та емоційного впливу.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Стигматизація святого Франциска – Ян ван Ейк.