День і ніч (Ніч і день) – Макс Ернст

День і ніч (Ніч і день)   Макс Ернст

Ця техніка полягає в тому, що художник виливає туш на аркуш паперу, накриває його зверху другим листом, а потім знову роз’єднує їх. У результаті цих маніпуляцій на верхньому листі відбивається якийсь абстрактний малюнок.

У другій половині 1930-х років технікою декалькоманії користувалися багато сюрреалисти, але застосовувати її в олійного живопису першим почав саме Ернст. Він використовував “спонтанні” поверхні, але потім довго відпрацьовував окремі деталі картин, створюючи ілюзію фантастичною, лякаючою реальності.

Глядач не завжди може виявити, де закінчується фрагмент, виконаний в техніці декалькоманії, а де починається “звичайна” олійний живопис. Вельми показово в цьому сенсі “Вбрання нареченої”, 1939 . Тут, втім, декалькоманії “видає себе” у розпущених волоссі нареченої, схожих на віяло.

В техніці декалькоманії створена і її накидка, яка зображена на картині в лівому верхньому кутку. Иллюзионистский прийом “картина всередині картини” характерний для багатьох робіт художників-сюрреалістів. Неодноразово вдавався до нього і сам Ернст, про що свідчить, наприклад, його полотно “День і ніч “, 1941-42 . На цьому полотні обрамлені тонкими світлими рамками картини розташовані на тлі дивного, аморфного пейзажу.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


День і ніч (Ніч і день) – Макс Ернст.