Уражені газами – Джон Сарджент

Уражені газами   Джон Сарджент

У квітні 1918 року Міністерство інформації Великобританії замовило Сардженту велике батальне полотно. Передбачалося, що картина прикрасить собою майбутній Зала пам’яті в Меморіалі, присвяченому жертвам світової війни. На початку липня Сарджент приїхав у Францію і тут, у зоні бойових дій, провів майже чотири місяці. До цього моменту подання про війну були у художника, м’яко кажучи, наївними.

Так, наприклад, він щиро вірив у те, що неділю на фронті – вихідний день, коли ніхто ні з ким не воює. Втім, з солдатами Сарджент сходився легко – вони любили його за простоту і готовність ділити з ними всі негаразди військового життя. 21 серпня Сарджент побачив сцену, яка вразила його до глибини душі, – “поле, усипане отруєними газом і ослепшими людьми”.

. У листопаді 1918 року Сарджент почав роботу над картиною, частково використовуючи зроблені у Франції начерки, почасти вдаючись до послуг натурників. Через чотири місяці, у березні 1919 року, полотно було закінчено і незабаром показано на літній виставці в Королівській Академії мистецтв, де було проголошено “картиною року”.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)