Марнославство – Джон Уотерхаус

Марнославство   Джон Уотерхаус

Англійського художника Джона Вільяма Вотерхауза часто помилково відносять до течією прерафаелітів. Він поділяв любов прерафаелітів до сюжетів, заснованим на поезії та міфології, але в його творчості є ще відлуння символізму. Вотерхуз величезна кількість картин на міфологічні, історичні та міфологічні сюжети і особливістю його картин є його модель.

У всіх картинах художник писав тільки одну свою улюблену модель Мюріел Фостер, що можна побачити, вивчаючи творчість художника. Так і в картині “Марнославство” дана модель зображена в алегоричному образі. Дівчина, розглядаючи себе в дзеркалі, з гордо піднятою головою поправляє червону троянду у своїй зачісці. Вона одягнена в напівпрозору білу туніку, крізь яку проглядає її оголене тіло.

Начебто нічого особливого, але якщо звернути увагу на вираз обличчя героїні, то стає зрозуміло назва картини – “Марнославство”. Дівчина явно тщеславна, вона прагне завжди добре виглядати в очах оточуючих, щоб підтвердити свою перевагу над ними, а може і почути від них лестощі в свою адресу. Це для неї має велике значення, адже без уваги оточуючих вона не уявляє своє життя.

Героїня перебуває у своїх апартаментах біля туалетного столика, на якому лежать її прикраси, перлинні намиста і стоїть ваза з красивими квітами. Мабуть вона збирається вийти в світ, і чепуриться, щоб показати свою красу. Героїня дійсно красива. Її обличчя рум’яне і чарівне, а білосніжна шкіра. Фігура кольором і світлом виділена на похмурому темному тлі. Цей контраст надає сюжетом нотку драматизму. Так як сюжет є алегорією марнославства, художник прагне показати цей порок у своїй картині. І це йому майстерно вдається. Адже недарма ім’я Джона Вільяма Вотерхауза залишилося в історії світового мистецтва.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)