Відпочинок – Джон Сарджент

Відпочинок   Джон Сарджент

Незважаючи на те що Сарджент народився в Америці, його кращі роботи все-таки написані в Європі. Він по праву вважається найбільш видатним портретистом belle epocque.

Картина “Відпочинок” – одна з кращих у творчості живописця. Її назва і розслаблена поза моделі говорять про свободу і розкутості художника.

Треба зазначити, що Сарджента завжди добре приймали в вищому суспільстві, він був оточений увагою. Але навіть будучи аристократом до мозку кісток, ніколи не почував себе своїм серед показного блиску. Світське життя неймовірно стомлювала його. Сардженту не раз доводилося зображати багатих і знаменитих людей, і ті бажали бачити себе на портретах краще, ніж були в реальному житті. Дане полотно – той рідкісний випадок, коли художник писав для себе, а не на замовлення, бо відчував себе вільним від нав’язаних умов. Працюючи над ним, він ніби радів можливості продемонструвати все, на що здатна його кисть.

Незважаючи на те що на полотні зображена цілком конкретна дівчина – племінниця художника Роуз-Мері Ормонд Мішель, його не можна розглядати як традиційний портрет. Це, швидше, якийсь збірний поетичний образ. Анонімне втілення мрійливого і ліричного спокою, аристократизму і елегантності.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)